بهترین ساز کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

محبوب ترین سازها در بین کودکان

والدین ممکن است برای فرزندان خود به دنبال بهترین ساز کودک هستند که یکی از این موارد انتخاب سرگرمی و مهارت مناسب است.

بسیاری از کودکان به دنبال یاد گرفتن یک ساز موسیقی هستند ما در این محتوا قصد داریمبه معرفی  محبوب ترین سازها برای کودکان بپردازیم.

سازهای پر طرفدار در بین کودکان

در بین بچه ها سازهای مختلفی محبوبیت پیدا کرده است از سازهای پر طرفدار در بین کودکان به گزینه های زیر می توان اشاره کرد:

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

پیانو و کیبورد

در بین بچه ها محبوب ترین سازها پیانو و کیبورد بوده، تقریبا 300 سال است که پیانو در بین ما بوده که مشهورترین آهنگسازان و موسیقیدانان آن را اجرا کرده اند.

کودکان با یادگیری نواختن پیانو می توانند، مهارت و تمرکز خود را افزایش دهند و در آینده فرصت هایی مانند آموزش به دیگران و اجرای زنده هم کسب کنند.

برای یادگیری نواختن تمام سازها باید به یک سری قوانین و نکات توجه شود. پیانو نسبت به موسیقی پیچیده تر بوده و به تمرکز، توانایی و شکیبایی بیشتری نیاز دارد.

پیانو شکوه خاصی دارد و دارای صدایی کاملا طبیعی و آکوستیک است؛ ولی کیبور درهای جدیدتری را برای کودکان باز می کند.

این ساز همانند پیانو سعی کرده از خود نشان پر رنگی به جای بگذارد و پیشرفت فراوانی کرده است؛ چون با فناوری ها و امکانات بیشتر توانسته روز به روز مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

امروزه می توانید به راحتی با داشتن یک کیبورد، آهنگسازی و نواختن سازهای مختلف را تجربه کنید.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

گیتار

در بین کودکان یکی از سازهای محبوب است. یادگیری نواختن گیتار می تواند برای بسیاری از جوانان زمینه لازم را برای یادگیری سبک های مختلف فراهم کند.

برای نوازندگان جوان، گیتار یکی از سازهای جالب است از نواختن گیتار، فیلم ها و تصاویر زیادی به ویژه در سبک های Rock و Heavy metal پخش شده است.

کودک شما ممکن است به گیتار الکتریک یا باس، آکوستیک و کلاسیک علاقه مند شود و شروع به یادگیری نواختن آن ها کند.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

ویولن

در هر سنی برای بچه ها ویلون می تواند، انتخاب شگفت انگیزی محسوب شود هر چند که ممکن است سال ها طول بکشد تا شما به یک استاد تبدیل شوید.

تا قبل از این که فرزند شما به دوران راهنمایی مدرسه برسد، انتخاب ساز ویولن و یادگیری آن می تواند، انتخاب مناسبی محسوب شود.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

یوکللی

برای اغلب افراد نواختن یوکللی می تواند، مفرح و لذت بخش باشد. خیلی ها ساز یوکللی را با گیتار اشتباه می گیرند.

یوکللی نسبت به گیتار، سازی کوچک تر دارد که دارای 4 عدد سیم نایلونی بوده و با نواختن ملودی یا اکورد می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را بر روی این ساز بنوازید.

برای یادگیری و سرگرمی یوکللی، سازی عالی محسوب می شود و شما می توانید آن را با هزینه کمی تهیه کنید.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

ترومپت و ساکسیفون

علاوه بر سازهای پر طرفداری که ذکر شد در بین بچه ها سازهایی مانند ساکسیفون هم طرفداران زیادی دارد.

ساکسیفون در اندازه های مختلفی وجود دارد لذا بر اساس سن کودک خود می توانید اندازه های آن را انتخاب کنید تا برای کودک شما سنگین نباشد.

برای کودکان بین 7 تا ۸ سال نواختن یک ساکسیفون آلتو می تواند، سازی عالی محسوب شود.

یکی از سازهای برنجی ایده آل، ترومپ است در موقعیت استاندارد هنر جو باید بتواند برای مدت طولانی این ساز را در دست خود نگاه دارد.

به طوری کلی برای بچه هایی که در دوران راهنمایی و دبیرستان هستند، استفاده از این ساز برای آن ها می تواند، انتخاب مناسبی باشد.

برای بچه ها، انتخاب این سازها می تواند، جالب باشد اگر فرزند شما می خواهد با سازهای متفاوت و نوازندگان جوان دیگر هموازی داشته باشد، انتخاب ساز ترومپت یا ساکسیفون می تواند شروع خوبی باشد.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

درامز

اگر کودک شما دوست دارد انرژی خود را تخلیه نماید و صدا ایجاد کند، انتخاب ساز درامز بسیار عالی است؛ چون به هیچ عنوان تکراری نیست.

برای این که جوانان بتوانند از نظر ذهنی، روحی و فیزیکی سلامت خود را ارتقا دهند و در نواختن یک درامر پیشرفت کنند به هماهنگی عالی نیاز دارند؛ چون از هر چهار اندام یعنی دست ها و پا ها به احتمال زیاد در این روند باید استفاده کنید.

در هر بخش از موسیقی مدرن از درامز و سازهای کوبه ای استفاده می شود یادگیری این مهارت ها موجب می گردد فرد بتواند بین چندین سبک بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

حتی اگر فرزند شما به نواختن ساز دیگری تصمیم بگیرد او هنوز هم علاقه مند بوده هر چند وقت یکبار درامز خود را بنوازد.

بهترین ساز برای کودک و معرفی سازهایی راحت و آسان برای کودک شما

فلوت ریکوردر

اگر می خواهید، کودک شما قبل از شروع درام کیت یا پیانو موسیقی را یاد بگیرد و با یک ساز کوچک شروع با یادگیری موسیقی کند فلوت رکوردر بهترین انتخاب برای او محسوب می شود.

این سازها در قرن ها پیش وجود داشته اند و در سراسر کشور در برنامه های موسیقی توسط میلیون ها کودک استفاده شده است.

ریکوردر ساز ساده ای بوده که کودک شما را زیاد درگیر نمی کند، حتی باعث می شود، کودک شما علاقه زیادی به یادگیری موسیقی پیدا کند و تصمیم بگیرد به سراغ سازهایی مانند سازهای چوبی _بادی، کلارینت و فلوت برود.

بلز: در بین کودکان یکی از محبوب ترین سازها به ویژه برای کودکانی که تازه شروع به یادگیری ساز کرده اند، بلز است.

کودکانی که برای یادگیری پیانو یا ویولون آمادگی ندارند، بلز برای آن ها بهترین انتخاب بوده و یک سرگرم کننده است که از طریق بازی و سرگرمی به کودکان کمک می کند تا موسیقی را بیاموزند.

برای این که مهارت های پایه ای موسیقی آموزش داده شود از این نوع سازها استفاده می گردد.

برای آهنگ های ساده مانند شعرهای مهد کودک بیشتر اوقات از این نوع سازه ها استفاده می شود.

برای محدود سنی 3 تا ۵ سال این سازه آموزشی فوق العاده می باشد در سطح های پیشرفته تر برای ارکسترها و کنسرت ها در سنین بزرگسال از این سازه استفاده می شود.

در بین کودکان یکی از محبوب ترین سازها بوده که از بین آن ها می توانید انتخاب کنید و به کودک خود آموزش های ایده آل را پرورش دهید.

نوشته های مشابه

Comments are closed.